Zestaw do naprawy gwintowM6-M10 V-COIL
Wiercenie: nawiercać uszkodzone gwinty zwykłymi wiertłami krętymi. W przypadku gwintów świec zapłonowych nie zachodzi konieczność nawiercania; w tym wypadku stosuje się narzędzie do wiercenia i nacinania. Należy pamiętać, że przy wygniataniu gwintu wymagane są większe otwory.
Kontrola: należy sprawdzić czy gwintownik i sworznie gwintowane są zgodne pod względem gwintu i skoku.
Gwint: przy pomocy specjalnego gwintownika V-COIL naciąć gwint w nawierconym otworze. Zaleca się stosowanie oleju do obróbki skrawaniem.
Montaż wkładki do gwintów: nałożyć wkładkę na narzędzie, upewniając się, że czopy zabierające są umieszczone w rowkach gwintownika, a następnie wyregulować za pomocą pierścienia nastawnego. Wkładkę wkręcać zgodnie ze zwojem gwintu pod lekkim naciskiem.
Nie kręcić przeciwnie do kierunku wkręcania, czop może ulec złamaniu.
Złamanie czopa: po wprowadzeniu wyjąć narzędzie i usunąć czop zabierający łamaczem zbieraka. W przypadku większych wymiarów i przy gwintach świec zapłonowych czop wyciąga się szczypcami ze zwężonymi końcami. Dzięki wąskim i dokładnym tolerancjom oraz procesowi formowania po zakończeniu tych operacji powstaje gwint, który często jest lepszy i mocniejszy niż gwint oryginalny.
Zastosowanie: wzmacnianie gwintów z materiałów o ograniczonej wytrzymałości na ścinanie, np. stopów aluminium i magnezu, zastosowanie w produkcji maszyn, w przemyśle motoryzacyjnym, elektrotechnicznym, medycznym i lotniczym, naprawianie uszkodzonych lub zużytych gwintów, ponowne wykorzystanie wybrakowanego produktu.
Dostarczane: w kasecie z tworzywa sztucznego, wykrętak, wiertło kręte w wymiarach otworów pod gwint, gwintownik i wkładki do gwintów (1,5 x D).